ZorgBulletin 12 december 2024

Aanpassing verwijsproduct medicamenteuze ondersteuning bij GLI

Voor: Huisartsen 

Het verwijsproduct ‘medicamenteuze ondersteuning bij reeds gestarte leefstijlinterventie’ is verwijderd uithet  zorgaanbod van Franciscus in ZorgDomein. De reden hiervoor is dat huisartsen inmiddels zelf Liraglutide 3 mg (Saxenda®) of Natrexon/bupropion (Mysimba®) kunnen voorschrijven onder strikte voorwaarden.  

De voorwaarden voor het voorschrijven van deze medicatie hebben we voor u in een overzicht gezet. U vindt dit overzicht in de Franciscus Artsenwijzer, samen met een overzicht met algemene adviezen en handige websites m.b.t de behandeling van patiënten met obesitas. Graag wijzen wij u ook op de podcast met huisarts Femke Veldman en internist-endocrinoloog Liesbeth van Rossum over de farmacotherapie voor obesitas. Er is ook een samenvatting van de podcast beschikbaar.  

Verwijzen bij vermoeden van onderliggende somatische oorzaak 
Verwijzing naar de internist(-endocrinoloog) of het obesitascentrum in Franciscus (onderdeel van het Centrum Gezond Gewicht) is alleen mogelijk voor patiënten waarbij het vermoeden bestaat van een onderliggende somatische oorzaak zoals endocriene aandoeningen of monogenetische/syndromale vormen van obesitas.  

Internist Obesitascentrum consulteren 
Uiteraard is het altijd mogelijk om de internisten van het Franciscus Obesitascentrum te consulteren wanneer u wilt overleggen over de medicamenteuze behandeling bij obesitas of wanneer u een patiënt met vermoeden van een onderliggende somatische oorzaak wilt verwijzen. U kunt hiervoor via ZorgDomein een meedenkconsult starten.  

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Transmurale Samenwerking van Franciscus, via transmuraal@franciscus.nl.