ZorgBulletin 21 november 2024

Koos Vervoort Taalambassadeur overleden

Voor: Lezers ZorgBulletin  
 
Taalambassadeur Koos Vervoort is onlangs op 65-jarige leeftijd overleden. Hij heeft zich onder andere samen met ZEL ingezet voor toegankelijke zorg. Daarvoor heeft hij meegeholpen in adviezen voor de toegankelijkheid van huisartsenwebsites en ook meegewerkt aan volledige praktijkchecks. Vervoort was een inspirerend voorbeeld als het gaat om de strijd tegen laaggeletterdheid. 
  
Vervoort groeide op in moeilijke omstandigheden en verliet de school als laaggeletterde. Tot zijn 45ste wist hij zijn taalachterstand verborgen te houden, zelfs voor zijn eigen vrouw. Toen zij erachter kwam, ging Vervoort werken aan zijn taalvaardigheid. Uiteindelijk schreef hij het boek Koos: van laaggeletterde tot schrijver

Na het overwinnen van zijn eigen uitdagingen zette Vervoort zich in als taalambassadeur voor de Stichting Lezen en Schrijven. Zijn boodschap: schaam je niet als je moeite hebt met lezen en schrijven, en geef nooit de moed op. Koos was al enige tijd ziek, tijdens zijn ziekte heeft hij nog filmpjes gemaakt om het bewustzijn op deze problematiek blijvend achter te laten na zijn overlijden; bijvoorbeeld:  Op Weg met Koos - Met Koos naar de huisarts.  
  
We wensen Edith zijn vrouw, familie en vrienden veel sterkte met het verlies van Koos.